Dedektörler hakkında her şey

www.dedektoru.net

Definecilik nasıl yapılır

Reklam

Definecilik nasıl yapılı ve definecilikte gereken malzemeler nelerdir? Öncelikle definecilik yapabilmeniz için temel ihtiyaç dedektör adı verilen cihazlardır. Bir çok kişi kazma kürekte kullanılacağını düşünüyor.

Fakat defineciliğe başlarken kazma ve kürek kullanmıyoruz çünkü; arazide define ararken kazma kürekle kazı yapmamamız gerekiyor yasal suçtur. Definecinin en gerekli temel malzemesi dedektördür. Sebebi de; izin aldıktan sonra kazı işlemini yapacağımız içindir. İlk etapta direk olarak sizin kazı yapma gibi bir yetkiniz bulunmuyor.

Bu dedektörlerin çok farklı sistemleri vardır. Bunlar yüksek ve düşük modeller olarak incelenebilirler. Bunların dışında alan tarama sistemleri de var. Bunlar uzaktan tesbit için oldukça avantajlıdır. Definenin yerini 1-2 km uzaktan gösteren alan tarama cihazları bulunmaktadır. Bunların fiyatlarından bahsetmek biraz uygunsuz olur çünkü 100 TL’den başlayıp, 5000 TL’e kadar değişen dedektörler vardır. Bunları sadece kaliteleri belirler. O sebeple bu konuya fazla değinmiyoruz. Sitemizden detaylı olarak arama yapabilir ve bu cihazlara ulaşabilirsiniz.

Onun dışında bu malzemeleri seçerken dedektörünüzün sizin kullanımınıza uygun olması lazım. Metal ayrımı yapabilmesi lazım. Değersiz metalleri iptal edebilme özelliği olması lazım. Sadece istediğimiz metale yoğunlaşabilmesi lazım. Toprak ayarı dediğimiz minerallerden etkilenmemesi lazım. Daha önce hiç dedektör kullanmamış birisi olarak ilk önce bunlara dikkat etmemiz lazım. Bunun haricinde şimdilik ekleyeceğimiz bir husus yoktur. Yardımcı olabilmişsek ne mutlu…

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar yıldız ile işaretlenmiştir *

*